GMDC Home
About Lesson

GMDC 2020 – 2021 
1st – Christopher Hrycyk Campsie RSL
2nd – Lachlan Green Club Rivers
3rd – Melissa Davies The Hills Club

GMDC 2019 – 2020 
1st –
Tim Han Parramatta Leagues Club
2nd – Nathan Drayton Griffith Ex-Servicemens Club
3rd – Lisa Higgs Hornsby RSL Club

GMDC 2018 – 2019 
1st –
Jacinta Pereira The Shellharbour Club
2nd – David Whiteley North Ryde RSL
3rd – Renee Maxted East Maitland Bowling

GMDC 2017 – 2018 
1st –
Ethan Dean Parramatta Leagues Club
2nd – Kristie Zimmer Barooga Sports
3rd – Paul Zammit Club Rivers

GMDC 2016 – 2017
1st –
Dylan Sui Parramatta Leagues Club
2nd –
Andrew Trent Canada Bay Club
3rd – 
Ben Honey Moama Bowling Club

GMDC 2015 – 2016
1st –
Shannon Foster Wests Campbelltown
2nd –
Gerard Boyle The Mosman Club
3rd –
Chris Roberts Engadine Bowling Club

GMDC 2014 – 2015
1st –
Michael Hancott Vikings Group ACT
2nd –
Andrew Parker The Shellharbour Club
3rd –
Matthew Biviano Club Marconi

GMDC 2013 – 2014
1st –
Allan Chan from Parramatta Leagues Club
2nd – Mitchell Vine from Jamberoo Bowling and Recreation Club
3rd – Nathaniel Schryver from Canterbury Hurlstone Park RSL

GMDC 2012 – 2013
1st –
Jack Desborough Goulburn Soldiers Club
2nd – John Rafferty C.ex Coffs Harbour
3rd – Brendan Bates Campsie RSL

GMDC 2011 – 2012
1st
– Jason Petrolo Dapto Leagues Club
2nd – Matthew Farrugia Seven Hills Toongabbie RSL
3rd – Lloyd Pollard Bargo Sports Club

GMDC 2010 – 2011
1st –
Tracey Watson Panthers Group
2nd –
Karen Champion Backtown Workers
3rd –
Deanna Calgaro St Marys Leagues

GMDC 2009 – 2010
1st – Chris Dimou Bulldogs Leagues Club
2nd – John White Panthers Group
3rd – Mathew Luszczynski Panthers Group

GMDC 2008 – 2009
1st –
James Russell-Wills Ryde Eastwood Leagues Club
2nd – Ben Smith Cabramatta Rugby League Club
3rd – Belinda McFayden Illawarra Catholic Club

GMDC 2007 – 2008
1st
Brad Linsell Cronulla Sutherland Leagues Club
2nd – Ashley Parmenter Parramatta Leagues Club
3rd –
Nick Asfour St George Leagues Club

GMDC 2006 – 2007
1st –
Brett Gay Central Coast Leagues Club
2nd – Michael Drake Panthers Group
3rd – Matthew Stuart The Hellenic Club of Canberra

GMDC 2005 – 2006
1st –
Allison Stanhope Queanbeyan Leagues Club
2nd – Chris Debrincat Merrylands RSL
3rd – Kirsten Hall Queanbeyan Leagues club

GMDC 2004 – 2005
1st –
Luke Hay The Entrance Leagues Club
2nd – Paul Lee City Tattersalls
3rd – Nathan Carle The Epping Club

GMDC 2003 – 2004
1st –
Jarrad Schwarze St George Leagues Club
2nd – Brett Gibson South Sydney Junior Rugby League Club
3rd – Cathy Tonna Tuggeranong Valley Rugby Union Club

GMDC 2002 – 2003
1st –
Michael Pullin Ryde Eastwood Leagues Club
2nd – Alan Shapley Collegians
3rd – Nicole Giannakopoulos St George Leagues Club

GMDC 2001 – 2002
1st –
Lisa Petrie St George Leagues Club
2nd – Scott Miles St George Leagues Club
3rd – Stuart Graham Steelers Club

GMDC 2000 – 2001
1st –
Tanya Ekert Ryde Eastwood Leagues Club
2nd – Jonathan Brain Bulldogs Leagues Club
3rd – Craig Dickson Manly Leagues

GMDC 1999 – 2000
1st –
Jacqui Matthews Bathurst Panthers
2nd – Michael Villa Dapto Leagues Club
3rd – Jack Jolly Gundagai Services Club